Bulgaristan Varna Tıp Eğitimi

varna universitesi tip egitimi

 

  Bulgaristan Varna tıp eğitimi ilk 1961 yılıdır. Üç fakülteden oluşan üniversitede, isteğe bağlı olarak Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinde eğitim verilmektedir. Kuruluşundan itibaren onbinin üzerinde mezun veren üniversite bu alanda en başarılı olanıdır. 2008 yılından itibaren İngilizce Tıp eğitimi verilmeye başlanmıştır. Ayrıca 2010-2011 eğitim yılından itibaren İngilizce Diş Hekimliği eğitimi verilmeye de başlanmıştır. Tıp eğitimini tamamlayan öğrenciler Avrupa Birliği Diploması almakta ve istedikleri takdirde Avrupa’nın çeşitli yerlerinde görev yapabilmektedir. .Eğitim teorik ve pratik olarak verilmektedir. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler profesyonel eczacılık haklarına sahip olur.

 

ÖSS gibi kavram ve kurumların olmadığı herhangi bir sınava girilmeden üniversite okuyabildiği bir ülke olan Bosna hersek okumak isteyip de okuyamayan Türk vatandaşları için bir kapı açmış durumda. Bu ülke ekonomisine ve üniversite kasasına yardımcı olmaktadır. Bulgaristan Varna tıp eğitimi eğitim ve öğrenim vermekle kalmayarak klinik merkezi olarak ta görevini sürdürmektedir. Ayrıca ülkemizde tanınan üniversite olan ve ayrınca burda alınan diploma Avrupa da da geçerli bir diploma ki bursa Uludağ, Trakya üniversitesi gibi kurumlar varna üniversitesi ile anlaşmalıdır. Tıp fakültesi hayali olanlar için süper bir seçenek halini almıştır. Maliyet olarak ta daha ucuz olması hem aileyi hem de öğrenciyi buraya çekiyor. Bunun yanı sıra kaliteli bir eğitim hepsinden önde geliyor. Taban puan olmaması bir öğrenci için en güzel şey ve eğitim kalitesi ile kendini yenileyen bir üniversitede okumak genç öğrencilere pek çok şey katacaktır. . Ayrıca dil eğitimi alarak etkili bir kariyere sahip olabileceksiniz. . Türkiye de olan eğitim işleyişi gibi bir yöntemi yok. İstediğiniz bölüme girebiliyorsunuz. İyi bir eğitim, çağdaş yenilikçi bir üniversite tabi ki gençlerin ilk tercihi oluyor. Herhangi bir sınav ve alan ayrımı olmadan girebileceğiniz üniversite.

  Bulgaristan Varna tıp eğitimi Avrupa‘nın en büyük ve gelişmiş standartlarına sahip olma yolunda ilerliyor. Avrupa üniversiteleri ile aynı mavi diplomayı vermektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş