Bulgaristan Varna Tıp Üniversitesi

varna tip universitesi bulgaristan

 

Varna tıp fakültesinin 53 yıllık bir geçmişi olup 1961 yılında kurulmuştur. Bulgaristan Varna tıp üniversitesi 3 fakülteden oluşmaktadır. Bunlar tıp fakültesi, diş hekimliği ve eczacılık fakültelerinde eğitim öğrenim verilmektedir. Bulgaristan ve diğer ülkelerden toplamda binlerce öğrencisi mezun olmuştur. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin eğitim dili daha önce Bulgarca iken şimdi ise İngilizce olarak eğitim ve öğrenim verilmeye başlanmıştır. Aldıkları eğitimin kalitesi yenilikçi ve çağdaş olması nedeniyle genç öğrencilerin tercih sebebi olmuştur.

Bulgaristan Varna tıp üniversitesi öğrencileri alınan denklik ile diplomaları sayesinde mesleklerini Avrupa da rahatlıkla icra edebilecekler ve kariyerlerini daha üst noktaya taşıyacaklardır. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin eğitim ve öğrenim süresi 5 yıldır. Ayrıca Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin anlaşmalı olduğu pek çok üniversite vardır. Bunlardan bazıları bursa Uludağ üniversitesi, Edirne Trakya üniversitesi, Üsküp üniversitesi, bergen üniversitesi. Köln üniversitesi, Nant üniversitesi, Kişinev üniversitesi bunlardan bazılarıdır. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin eğitim öğrenim ücretleri ise bölümüne göre değişim gösterse de hazırlık sınıfı daha ucuz olup 2500 eurodan başlar ve lisans 7000’dan başlamaktadır güncel fiyatlar için Anadolu Yurtdışı Eğitim ile görüşmeniz veya firmamıza ait www.ayed.com.tr sitesinden öğrenebilirsiniz. Varna Üniversitesi doktora ise 5000 Euro dan başlayıp bölüme göre değişim göstermektedir.

Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin bu eğitim ve öğrenim ücretleri peşin ve taksitli olarak ödenebilmektedir. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin taban puanı yoktur. Bulgaristan Varna tıp üniversitesin de 78 tane proföser 218 tane doçent ve öğrenim elemanı vardır. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin farklı bir özelliği ise dil sertifikası alabilmeleridir. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinde diğer ülkelerin üniversiteleri ile öğrenci değişimleri de yapılmaktadır. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin öğrencilerine tanıdığı danışmanlık ve yurt imkânı da ayrı bir ayrıcalıktır. Bu yurt ücretleri ise aylık ortalama 60 Euro’dan başlamaktadır.

Bulgaristan Varna tıp üniversitesi öğrencileri her açıdan şanslıdır. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin ücretlerinin de makul olması sebebi ile tercih sebebi olsa da bunun yanında eğitim, ulaşım, barınma gibi imkânlarının olması da ayrı bir seçenektir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş