Bulgaristan Varna Üniversitesi Bölümleri

bulgaristan varna universitesi bolumleri

 

  Bulgaristan Varna üniversitesi Bulgarca eğitim verilen bölümler ise gemi inşaat fakültesi, makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik fakültesi, deniz bilimleri ve çevrebilim, otomasyon ve hesaplama teknolojisi, otomasyon fakültesi ve bilgisayar sistemleri dir. Bulgaristan Varna teknik üniversitesi bölümleri okumak ve eğitim almak için genellikle Türklerin ve diğer balkan ülkelerinden gelen öğrenciler için kendini evinde hissettirecek bir ortam sunmaktadır. Fakat   Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri veya yaşama uyum sağlama gibi konular kafanıza takılmasın çünkü her sorununuzda yanınızda olacak olan Anadolu Yurtdışı Eğitim firması çalışanları bulunmaktadır. Bulgaristan teknik üniversitesinin herhangi bir bölümünden mezun olmanız durumunda diğer ülkelerin çoğunda diplomanız geçerlidir.

Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri Bulgarca eğitim verilen bölümler ise gemi inşaat fakültesi, makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik fakültesi, deniz bilimleri ve çevrebilim, otomasyon ve hesaplama teknolojisi, otomasyon fakültesi ve bilgisayar sistemleri dir. Size verilen evrakları kaybetmemeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu konuda sıkı bir denetim de vardır. Bölümlere gelecek olursak bütün bölümlerin eğitimi Bulgarca ve İngilizce olarak eğitim vermektedir. Eğitimine geçecek olursak eğitmen kadrosu ve sunduğu olanaklarla diğer üniversitelerden farkı ise özel üniversite gibi eğitim vermektedir. Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerine göre fiyat olarak daha aşağıdadır. Türkiye’den bolca öğrenci gitmekte ve burada eğitim görmektedir. YÖK Denklik belli kriterlere geçmiş ve belli kurallara bağlanmıştır. Ne de olsa herhangi bir sınava girmeden sadece belli başlı evrakları yaptırdıktan sonra üniversiteye girebilen öğrenciler ÖSYM stresini çekmeden üniversiteye girebilmekte.

Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri denklik ile ilgili diğer bir önemli noktada YÖK tarafından verilen denkliktir. Çünkü bu denklik alınan diplomanın tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olmasını sağlarken iş bulma imkânımızı da arttırıyor. Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri denklik gibi konuları YÖK’ten öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş