Bulgaristan Varna Üniversitesi Bölümleri Taban Puanları

bulgaristan varna universitesi bolumleri puanlari

 

  Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri taban puanları kontenjan ve puan olarak yeterlidir. Sadece kayıt ve başvuru tarihlerini takip etmeniz gerekir. Birçok ülkede iletişim büroları mevcuttur. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İletişim bürolarına giderek gerekli bilgiyi de alabilirsiniz. Bu bağlamda tek yapmanız gereken size uygun bölümü seçip hayatınıza yön vermek. Bölümlere gelecek olursak bütün bölümlerin eğitimi Bulgarca ve İngilizce olarak eğitim vermektedir. Eğitimine geçecek olursak eğitmen kadrosu ve sunduğu olanaklarla diğer üniversitelerden farkı ise özel üniversite gibi eğitim vermektedir. Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerine göre fiyat olarak daha aşağıdadır. Eğer yeterli puanı ülkemizde alamadıysanız ve okumak istiyorsanız Bulgaristan teknik üniversitesi bölümlerinden mutlaka size uygun bir bölüm vardır.

İngilizce eğitim veren bölümlerden bazıları bilgisayar sistemleri ve teknolojisi, elektronik bölümü, gemi yapımı ve denizcilik tekniği, haberleşme tekniği ve teknolojisi, endüstri menajerliği, toplum ve sosyal menajerliği, uzak yol gemi kaptanlığıdır.   Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri taban puanları konusunda diğer Bulgar üniversiteleri gibi puan şartı yoktur. Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerine göre fiyat olarak daha aşağıdadır. Eğer yeterli puanı ülkemizde alamadıysanız ve okumak istiyorsanız Bulgaristan teknik üniversitesi bölümlerinden mutlaka size uygun bir bölüm vardır. Birçok ülkede iletişim büroları mevcuttur. İletişim bürolarına giderek gerekli bilgiyi de alabilirsiniz. Bu bağlamda tek yapmanız gereken size uygun bölümü seçip hayatınıza yön vermek. Mezun olduğunuz bölüm ve liselerden herhangi bir sınava girmeden bu ülkede okuma şansınız var.

Lise ve dengi okuldan mezun olduktan sonra başvuru yapan öğrencileri genelde kabul etmektedir. Bulgaristan da okumak isteyen her öğrencinin başvurabildiği gibi ülke dışından da başvuru yapılabilmektedir.

 

  Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri taban puanları anlamında bir anlayışa sahip değildir. Bu anlayış lise ve dengi okulların herhangi birinden mezun olmak ve üniversitede okumak için başvuru yapmak yeterli. Genelde yapılan başvurular kabul olmak da.Taban puanının olmadığı bu üniversiteleri YÖK tarafından tanınmakta bunun dışında birçok ülkede ve Avrupa da geçerli olarak daha geniş bir alanda iş imkânı sunuyor.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş