Varna Üniversitesi Bölümleri

bulgaristan universitesi bolumleri varna

 

  Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri kontenjan ve puan olarak yeterlidir. Bu bağlamda tek yapmanız gereken size uygun bölümü seçip hayatınıza yön vermek. Gerisi sizde bitmektedir. Şimdi tek yapmanız gereken uygun bölümü ve zamanı ayarlamak. Geleceğe sağlam bireyler yetiştirmek için elektrik mühendisliği, elektronik, bilgi işlem ve otomasyon, makine mühendisliği ve teklonojileri, gemi onarım, gemi inşa, deniz bilimleri ve çevrebilim alanlarında fakülteleri vardır.

 

Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri diğer üniversitedeki bölümlerle aynıdır. Bu bölümler İngilizce eğitim verilen ve Bulgarca eğitim verilen olarak ikiye ayrılmaktadır. Tabii ki bunların ücretleri arasında az da olsa fark vardır. İngilizce eğitim veren bölümlerden bazıları bilgisayar sistemleri ve teknolojisi, elektronik bölümü, gemi yapımı ve denizcilik tekniği, haberleşme tekniği ve teknolojisi, endüstri menajerliği, toplum ve sosyal menajerliği, uzak yol gemi kaptanlığıdır. Bulgarca eğitim verilen bölümler ise gemi inşaat fakültesi, makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik fakültesi, deniz bilimleri ve çevrebilim, otomasyon ve hesaplama teknolojisi, otomasyon fakültesi ve bilgisayar sistemleri dir. Okumak ve eğitim almak için genellikle Türklerin ve diğer balkan ülkelerinden gelen öğrenciler için kendini evinde hissettirecek bir ortam sunmaktadır. Bu bağlamda kendi ülkenizde mezun olduğunuz bölüm ve liselerden herhangi bir sınava girmeden bu ülkede okuma şansınız var. Bulgaristan teknik üniversitesinin herhangi bir bölümünden mezun olmanız durumunda diğer ülkelerin çoğunda diplomanız geçerlidir. Teknolojik açıdan oldukça gelişmiş olan bu üniversite bilinçli ve kaliteli bir eğitim imkânı sunar. Farklı bir ayrıcalığı ise bu üniversitede başarı gösteren öğrencilere Bulgaristan eğitim ve bilim bakanlığı tarafından bir dil sertifikası da verilir. Her yönüyle özel üniversitelerle baş edebilen üniversite bu konuda yaptığı yatırımlarla da son zamanlarda dikkat çekmektedir.

Bulgaristan Varna üniversitesi bölümleri öğrenim görmek isteyenler için üst sıralarda yer alması gereken bir kurumdur. Sunmuş olduğu hizmetler özgürlük anlamında bir üst düzeydedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş