Bulgaristan Varna Üniversitesi Tıp fakültesi

bulgaristan varna universitesi tip fakultesi

 

Bulgaristan Varna üniversitesi tıp fakültesi Uzun bir geçmişe olan Varna üniversitesi yaklaşık yarım yüz yıllık bir geçmişe sahip olmasıyla üniversite kendini geliştirmiş, teknolojik yeniliklere uyum sağlamıştır. Varna üniversitesi modern ve teknik bir yapısıyla adını ise 1995 senesinde almıştır. Geleceğe sağlam bireyler yetiştirmek için elektrik mühendisliği, elektronik, bilgi işlem ve otomasyon, makine mühendisliği ve teklonojileri, gemi onarım, gemi inşa, deniz bilimleri ve çevrebilim alanlarında fakülteleri vardır. Verilen Avrupa Birliği Mavi Diploma sayesinde bir çok ülkede ve AB ülkelerinde iş imkanı bulabilirsiniz.

Bulgaristan Varna üniversitesi tıp fakültesi lise ve dengi okuldan mezun olduktan sonra başvuru yapan öğrencileri genelde kabul etmektedir. Bu anlayış lise ve dengi okulların herhangi birinden mezun olmak ve üniversitede okumak için başvuru yapmak yeterli. Sınav gibi kavram ve kurumların olmadığı herhangi bir sınava girilmeden üniversite okuyabildiği bir ülke olan Bulgaristan hayal kurup da istediği bölümü okuyamayan veya şartları elvermeyen Türk vatandaşları için bir kapı açmış durumda. Ayrıca ülkemizde tanınan ve bitirdikten sonra YÖK’ün başvurunuzu değerlendirmeye alması çok önemli bir gelişmedir. Bunun dışında mavi diplomaya da sahip oluyorlar ki bu Avrupa da da geçerli bir diploma. Usta çırak çerçevesinde bir eğitim anlayışına sahip olan bu üniversitede her şey bu ikili diyaloga ve sabra dayalıdır.

Bulgaristan Varna üniversitesi tıp fakültesi sadece eğitim ve öğrenim vermekle kalmayarak klinik merkezi olarak ta görevini sürdürmektedir. Bulgaristan Varna üniversitesi tıp fakültesi puanları  olmadığından ve Avrupa ülkelerinde çalışma imkanı farklı ülkelerde de mesleğinizi yapabileceksiniz. Bulunduğu coğrafya ve ülke olarak bu alanda en iyi eğitmenler ve ekipmanlarla çalışmaya önem göstermektedir. Türkiye de doktor olmak isteyen ya da veteriner olmak isteyen kişi kendi ülkesinde herhangi bir üniversite taban puanını aşamadıysa bu ülkeye biraz maddiyat ile doktor çıkmaması için bir sorun yok. Zaten Avrupa ülkelerinde ve YÖK ile de tanınmakta olup öğrenci diplomayı onayı aldıktan sonra ve denkliği resmi kurumlarca kabul edilen tüm iş yerlerine başvurabilir.

 

Bulgaristan Varna üniversitesi tıp fakültesi ile ilgili bilgi almak isterseniz hemen hemen her şehirde bulunan Anadolu iletişim bürolarına ya da web adresinden ve sabit telefon numaralarından gerekli ön bilgiyi alabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş