Comments Varna Tıp Fakültesi

ogrenci yorumlari varna tip fakultesi

 

Comments Varna tıp fakültesi Varna, turizmin çok gelişmiş olduğu ülkenin üçüncü büyük şehrinde toplam 3 fakülte bulunmaktadır. Tıp fakültesi, Stomatoloji Fakültesi ve Kamu Sağlık Fakültesidir. 15 Kürsüyü kapsayan Tıp Fakültesinde 246 öğretim görevlisi vardır. Fakülteden mezun olan öğrenciler Mastır seviyesinde diplomalarıyla, son derece geniş uzmanlık alanlarında eğitimlerine devam edebilir ve öğrenciler için yerleşke içinde yurt imkânı bulunmaktadır. Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerine göre fiyat olarak daha aşağıdadır. Eğer yeterli puanı ülkemizde alamadıysanız ve okumak istiyorsanız mutlaka size uygun bir bölüm vardır.

 

Tıp alanında ise gerekli şartları da yerine getiriyorsanız Bulgaristanda bulunan Comments Varna tıp fakültesi istediğiniz bir bölümü okuyabilir doktora ya da lisans yapabilir ve kendi ülkenizde mesleğinizi icra edebilirsiniz. 3 fakülte ve 15 bölümden oluşurken her bölümün ücreti de farklı olarak öğrenim yılına yansıyor. Bosna nın topraklarında üçgen bir biçimi olan bu şehir saray Bosna vadisi boyunca yer alıyor. Şehir eğitim olarak ise yüksek bir geleceğe sahip olacaktır. Farkını hissettiren bu üniversite geleceğe aydınlık bir ışık ve enerji ile bakıyor. Ücret aralığı da 2000-4000 Euro arasında değişmektedir. Bu üniversite de mastır ve doktora bölümleri de vardır. Aynı zamanda önemli bir noktası da danışmanlık hizmetinin olmasıdır. Tıp fakültesine kayıt olmak için vali tarafından onaylanmış lise diploması, adli sicil kaydı, sağlık raporu ve transkript belgesinin olması yeterli olacaktır. Lisans, mastır ve doktora olarak karşımıza çıkıyor. Bölümleri fiyat aralığı ise bölümüne göre 2000-8000 Euro arasında değişmektedir.

Comments Varna tıp fakültesi eğitim kalitesi ile aynı zamanda kültürel açıdan zenginliği ve öğrencilere katacakları bilgi ve eğitim ile fiyatın az bir miktar olduğu görülecektir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş