Varna Ekonomi Üniversitesi Fiyatları

bulgaristan varna ekonomi universitesi

 

Varna ekonomi üniversitesi fiyatları Konumu itibariyle ülkemize yakın. Bu yüzden hem yakın olması hem de teknolojik donanımı, çağdaş yapısı ve eğitim kalitesi ile tercih sebebidir. Bu üniversite maddi olarak ta diğer üniversitelere göre daha ucuzdur. Aile ve öğrencileri korkutsa da oldukça rahat bir ulaşımı vardır. Otobüsle ve uçakla rahatlıkla ulaşabileceğimiz bir yer Bulgaristan. Türkiye den ulaşım ise yani İstanbul dan plovdive gitmek 6 7 saat sürmekte oradan Sofya ise 8-9 saat sürmektedir. İstanbul dan her gün Bulgaristan a seferler vardır.yaklaşık 8 tane firma Bulgaristan a sefer düzenliyor. Zaten ulaşımı kolay olmasa farklı ülkelerden bu kadar rahatlıkla öğrenci alımı ve öğrenci değişimi yapılamazdı.

Varna ekonomi üniversitesi fiyatları olarak ise öğrenim ücretlerinin gayet makul olması da bu üniversiteye gitme sebebidir. Bu üniversitenin ücretleri bölümlere göre değişirken ortalama 2500 dan başlamaktadır. Bulgar eğitim siteminin uygulama yapılması bu sitem ile öğrencileri yükseköğrenime uygun eğitime hazırlamış oluyor. Varna ekonomi üniversitesi dünyanın birçok ülkesinde gelen öğrencilere kaliteli bir eğitim ve öğrenimi sunuyor. Varna ekonomi üniversitesindeki eğitim ve öğretim devlet tarafından desteklenmektedir. Varna ekonomi Üniversitesi değişik birçok ülkeden gelen akademisyenler sayesinde çok kültürlü bir eğitim alma hakkına da sahip oluyorlar. Almanya, İngiltere, İskoçya, Fransa, Belçika ve daha birçok Avrupa ülkesi olmak üzere 20 ülkenin üzerinde üniversiteler ile uluslararası bilimsel, eğitimsel ve kültürel alanda sıcak ilişkiler kurmaktadır. Taban puanının olmadığı bu üniversitede alınan diploma birçok ülkede ve Avrupa da geçerli olarak daha geniş bir alanda iş imkânı sunuyor. Aslında taban puan olmaması hem gelen genç öğrenciler sayesinde hem kültürel bir zenginliğe sahip olabilecek hem de ülke ekonomisine katkı sağlayabilecektir.

Varna ekonomi üniversitesi fiyatları bu üniversiteyi tercih eden öğrenciler öncelikle danışmanlık hizmeti almaktadırlar. Bu denklik alınan diplomanın tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olmasını sağlarken iş bulma imkânımızı da arttırıyor. Farklı bir ayrıcalığı ise bu üniversitede başarı gösteren öğrencilere Bulgaristan eğitim ve bilim bakanlığı tarafından bir dil sertifikası da verilir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş