Varna Ekonomi Üniversitesi

bulgaristan varna ekonomi universitesi

 

Varna ekonomi üniversitesi Bulgaristan da kurulmuş olan 2. Büyük üniversitedir. Eski bir geçmişi olan bu üniversite gerek eğitim kalitesi gerekse son teknolojik donanımlara sahip olması nedeniyle tercih sebebidir. Varna ekonomi üniversitesi 90 yılı aşan geçmişinde yaklaşık 70000 bin öğrenci mezun etmiştir. Varna ekonomi üniversitesinin açılışı 1921 yılında iken 2 farklı kampusta 4 fakülte ve 15 bölüm ile eğitim ve öğrenimine devam etmektedir. 15000 e yakın Bulgar ve yabancı öğrenci ile 300 e yakın Türk öğrenci eğitim almaktadır Varna ekonomi üniversitesi donanım açısından son derece teknolojik yapıya sahiptir. Eski bir geçmişi olan Varna ekonomi üniversitesi barınma, yurt. Kütüphane, yemekhane ve danışmanlık gibi pek çok hizmet sunmaktadır.

Varna ekonomi üniversitesi pek çok bölümde eğitim öğrenim vermektedir. İktisat Fakültesi İdari Bilimler Fakültesi Bilgisayar Bilimleri Fakültesi Finans-Muhasebe Fakültesi olmak üzere 4 tane fakülte yer almaktadır. Bölümler ise uluslararası ekonomik ilişkiler, bilgisayar programcılığı, turizm ekonomisi ve yönetimi, uluslararası  ticaret   pazarlama yöneticilik tarım ekonomisi, gıda bilimleri kooperatif yönetimi ve ticaret ekonomi, endüstriyel yönetim ekonomi ve inşaat temel bilimler finans muhasebe ve kontrol istatistik ve ekonometri dir. Bu bölümlerin hepsinin ücreti aynıdır. En önemli yönleri ise. Varna ekonomi üniversitesinin YÖK tarafından tanınmasıdır. Bu üniversitede lisans eğitim süresi ise 4 sene yüksek lisana ise 1,5 yıldır. Varna ekonomi üniversitesinde 4 fakülte ve270 akademisyen ve 1 şubesinde 20 ayrı bölümü olan bir üniversitedir. Varna ekonomi üniversitesi donanım açısından son derece teknolojik yapıya sahiptir. Eski bir geçmişi olan Varna ekonomi üniversitesi barınma, yurt. Kütüphane, yemekhane ve danışmanlık gibi pek çok hizmet sunmaktadır. Varna ekonomi üniversitesinden alınan denklik ile Avrupa nın her yerinde mesleğinizi yapabilecek ve kariyerinize daha aydınlık adımlarla başlayabileceksiniz. Ayrıca erkek öğrencilerin askerliği konusunda da YÖK tarafından tanınan denklikte yardımcı olmaktadır. Denklik konusu yurtdışında okumaya karar verildiğinde iyice araştırılması gerekmektedir.

Varna ekonomi üniversitesi öğrencilerine her açıdan kalitesini yansıtarak kaliteli, yenilikçi kişiler yetiştirmektedir. Ücret olarak ise Türkiye ye oranla üniversite fiyatları daha düşüktür.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş