Varna Teknik Üniversitesi Bölümler

bulgaristan varna teknik universitesi bolumler

 

  Varna teknik üniversitesi bölümler uzun bir geçmişi olması, yeterince tecrübesi olan Varna teknik üniversitesi her geçen gün eğitim kalitesini biraz daha artırmaktadır. Sınav ve puan olmadan girebileceğiniz bu üniversite de pek çok fakülte ve bölüm vardır. Varna teknik üniversitesi bölümleri verilen eğitim sayesinde bizleri geleceğe hazırlamasıyla hemen hemen tüm Avrupa üniversiteleri ile anlaşmalı olan Varna teknik üniversitesi gelen öğrenciler sayesinde bir yenilik ve kültürel zenginliğe sahip oluyor. Varna teknik üniversitesinin öğrenim dili Bulgarca ve İngilizcedir. Bu üniversitenin ücreti 2500-3000 Euro arasında. Varna teknik üniversitesi 3 fakülte ile eğitim ve öğrenimine başlamıştır. Bu üniversite de dil bilmeyenler için hazırlık sınıfı olup bu sınıfın sonunda sınav yapılmaktadır.

Varna teknik üniversitesi bölümleri ise ilk olarak elektrik mühendisliği fakültesi olup elektrik mühendisliği, elektrik, elektronik ve elektrik ve teorik ve ölçme elektrik mühendisliği bölümleri vardır. Gemi inşa fakültesi bölümleri ise gemi inşa mühendisliği, gemi makineleri, navigasyon ve deniz ulaştırma mühendisliği bölümüdür. Diğer bir fakülte ise elektronik fakültesi ise mikro elektronik ve elektronik donanım, iletişim teklonojileri, endüstriyel tasarım, otomotiv mühendisliği ve endüstriyel yönetim bölümleri ile karşımıza çıkıyor. Bilgisayar teklonojisi ve otomasyon fakültesi bilgisayar mühendisliği, otomasyon mühendisliği ve bilgisayar bilim ve teknoloji bölümüdür. Bir başka fakülte olan deniz bilimleri ve çevrebilim fakültesi ise çevrebilim ve çevre, navigasyon, ekonomi ve yönetim, çevrebilim ve çevre koruma bölümleri olarak bizlere hizmet verir. İngilizce bölümleri ise bilgisayar sistemleri ve teklonojisi, elektronik mühendisliği, gemi elektrik mühendisliği, otomasyon ve kontrol mühendisliği, uzak yol gemi kaptanlığı, Avrupa birliği uluslar arası sosyal ilişkiler, gemi makineleri mühendisliği ve gemi inşaat mühendisliği bölümleridir. Varna teknik üniversitesi şuan da 5 fakülte ile eğitim öğrenimini sürdürmekte ve gelişmektedir. Modernliği, çağdaşlığı ve gelişen yapısı ile farkını her şekilde ortaya koyuyor. Varna teknik üniversitesi fiyatları bölüme göre değişir. Bu ücret ise 2500-3000 Euro arasındadır.

Varna teknik üniversitesi bölümleri hakkında vereceğimiz bilgilerle okul hayatınıza ne yönde nerde ve nasıl yön vereceğinize kendiniz karar vermelisiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş