Varna Teknik Üniversitesi Bölümleri

bulgaristan varna teknik universitesi bolumleri

  Varna teknik üniversitesi bölümleri Yurt dışında Avrupa da eğitim öğrenim görme isteyen öğrenciler için yeni bir seçenek oluştu. Bu seçeneğin adı teknik üniversitesi varna olan bulgaristan üniversitesidir. Üniversite en önemli farkı ise Türkiye deki özel şartlardır üniversitelere maliyetin çok altında olmasıdır. Bu sene Türkiye den de öğrenci alımları yapacaktır. Üniversite lisans olarak 3 fakülte 5 bölüm olarak eğitim ve öğrenimine devam etmektedir.   Varna teknik Üniversitesi bölümleri değişiklik göstermektedir. Üniversite eğitim dili ise Türkçe ve İngilizcedir. Bu üniversite de hazırlık okumak ise yeterlilik sınavı ile bağlantılıdır. Eğer sınavda başarılı olursanız hazırlık okumadan direk 1. Sınıfa başlayabilir. Türkiye den öğrenci alım şartları ise ÖSYM nin yaptığı sınavdan bir puan almak gerekmiyor ayrıca uluslar arası yeterlilik puanın olarak herhangi bir puan almak da kayıt için gerekli değildir.

Varna teknik üniversitesi bölümleri Elektrik mühendisliği, elektrik, elektronik ve elektrik ve teorik ve ölçme elektrik mühendisliği bölümleri vardır. Gemi inşa fakültesi bölümleri ise gemi inşa mühendisliği, gemi makineleri, navigasyon ve deniz ulaştırma mühendisliği bölümüdür. Diğer bir fakülte ise elektronik fakültesi ise mikro elektronik ve elektronik donanım, iletişim teklonojileri, endüstriyel tasarım, otomotiv mühendisliği ve endüstriyel yönetim bölümleri ile karşımıza çıkıyor. Bilgisayar teklonojisi ve otomasyon fakültesi bilgisayar mühendisliği, otomasyon mühendisliği ve bilgisayar bilim ve teknoloji bölümüdür. Bir başka fakülte olan deniz bilimleri ve çevrebilim fakültesi ise çevrebilim ve çevre, navigasyon, ekonomi ve yönetim, çevrebilim ve çevre koruma bölümleri olarak bizlere hizmet verir. İngilizce bölümleri ise bilgisayar sistemleri ve teklonojisi, elektronik mühendisliği, gemi elektrik mühendisliği, otomasyon ve kontrol mühendisliği, uzak yol gemi kaptanlığı, Avrupa birliği uluslar arası sosyal ilişkiler, gemi makineleri mühendisliği ve gemi inşaat mühendisliği bölümleridir.

Varna teknik üniversitesi bölümleri de mastır ve doktora bölümlerinin de olması aynı zamanda önemli bir noktası da danışmanlık hizmetinin olmasıdır. Varna üniversitesi eğer kayıt yaptırmak istiyorsanız İstanbul da ki ofislerinden Anadolu Yurtdışı Eğitim’den kayıt yaptırabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş