Varna Teknik Üniversitesi Denizcilik

bulgaristan varna denizcilik universitesi

Varna teknik üniversitesi denizcilik bölümü hem eğitimiyle kalitesini konuşturur iken teknik açıdan her geçen gün farklı bir yeniliğe adım atmaktadır. Bu bölüm geleceği olan güzel bölümler arasındadır. Eski bir tarihi olan bu üniversite kaliteli bir deniz personeli yetiştirmeyi amaçlar. Varna teknik üniversitesi denizcilik bölümü Varna teknik üniversitesinin en iyi ve en yenilikçi ve kaliteli bölümüdür. Denizcilik bölümü içerisinde olan gemi makine ve güverte bakımı bölümleri en iyileridir. Bu bölümlerde yüksek lisans yapmak mecburidir.1 yıl boyunca da hazırlık okurlar. Varna teknik üniversitesinde ilk kurulan bölümler arasında yer alır. Varna teknik üniversitesinin kendine ait bir gemisi de vardır. bu bölüm Varna teknik üniversitesinde deniz bilimleri ve ekoloji fakültesi olarak geçer ve eğitim öğrenim süresi hazırlıkla beraber 5 yıl ve artı olarak yüksek lisans vardır. Teknik açıdan gelişmiş olan bu üniversite Bulgaristan ın en iyi üniversiteleri arasındadır.

Varna teknik üniversitesi denizcilik bölümleri içerisinde gemi makineleri ve mekanizmaları, gemi inşaat ve deniz mühendisliği, gemi kaptanlığı bölümleri vardır. Bu bölümün dili ise İngilizcedir. Bu bölümün amacı ise okyanus ve uzak yol konusunda uzmanlaşmaya çalışan bölümün amacı ise deniz ulaşımı ve taşımacılığı için kaliteli ve düzgün kişiler yetiştirmektir. Varna teknik üniversitesinden alına diploma sayesinde Avrupa ülkelerini kapısı da sizlere açılıyor. Böyle bir bölüm denizi ve denizle uğraşmayı sevenler aynı zamanda seyahat etmeyi sevenler için oldukça ideal bir bölümdür. Bu bölümde teorik ve pratik olarak eğitim alınır. Tüm bölümler de otak ücret uygulanmakta olup Bulgarca eğitim ve İngilizce eğitim verilmekte. Bu bölümde hazırlık lisans ve mastır yapmak isteyen öğrenciler içindir ki fiyatlar aynıdır. Buradan mezun olan öğrenciler dünyanın her yerinde iş bulabilir sadece ek sınav isteyen ayrıcalıklı yerlerde bir sınava tabi tutabilirler. Eğitim ve öğrenim görmek isteyenler için YÖK Tanınması çok önemlidir.

Varna teknik üniversitesi denizcilik bölümü denizi seven gençlerin tutkuyla istedikleri bir bölümdür. Bu bölümden mezun olanlar iş konusunda sıkıntı çekmezler. Farkını her şekilde kalitesi ile hissettirirler.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş