Varna Teknik Üniversitesi Denklik YÖK

bulgaristan varna universitesi denklik

Varna teknik üniversitesi 1962 yılında kurulmuş olup eski bir tarihe sahiptir. Bulgaristan da yer alır. Uzun bir geçmişi olan Varna teknik üniversitesi yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip olmasıyla üniversite kendini geliştirmiş, teknolojik yeniliklere uyum sağlamıştır. Varna teknik üniversitesi 1962 yılında 3 fakülte ile başlamıştır. Varna teknik üniversitesi bölümleri ile geleceğe sağlam bireyler yetiştirmek için elektrik mühendisliği, elektronik, bilgi işlem ve otomasyon, makine mühendisliği ve teknolojileri, gemi onarım, gemi inşa, deniz bilimleri ve çevrebilim alanlarında fakülteleri vardır. Bu üniversitede ayrıca ÖSS şartı yoktur. Sadece lise diploması olması yeterlidir. Varna teknik üniversitesi denklik YÖK konusu ise oldukça önemlidir.

Varna teknik üniversitesi denklik YÖK tarafından üniversitelerin tanınması ile gerekli işlemler ve prosedürler yapıldıktan sonra Türkiye çalışma imkânı ile bize birçok ülkede iş imkânı sunacak ve erkekler için askerlik konusunda da yardımcı olmaktadır. Denklik konusu oldukça önemli olduğu için bu üniversiteye gitmeden YÖK ile bu konuyu konuşup bilgi almak sizin faydanıza olacaktır, çünkü bu denklik sizin hayatınızın geri kalan kısmını etkileyecek ve belki de sizi zirveye taşıyacaktır. Eğer gittiğiniz üniversite de denklik yoksa bu üniversite YÖK tarafından tanınmamışsa okulu bitirdiğinizde aldığınız diploma için denklik başvurusu yapamamışsanız, buda okuduğunuz üniversiteyi boşa okumuş olmanızdan öte gitmeyen bir durumdur. Alınan denklik sayesinde tüm Avrupa ülkelerinin kapıları siz genç öğrencilere sonuna kadar açılacak ve daha kariyer odaklı olmanızı ve kariyer hedefinize sağlam adımlarla ulaşmanızı sağlayacaktır. Erkek öğrenciler için ise denklik konusu askerlik konusunda yardımcı olmaktadır. Sınav sitemi olmadığı için yani taban puan uygulaması yoktur. Ayrıca avantajları verdiği eğitimle kalmayıp öğrencilerine barınma ve danışmanlık gibi hizmetler vermektedir. Eğer üniversite için tercihiniz yurt dışı ise ülke şartları, ülke dili, ülke ulaşımı iyi bir şekilde araştırılmalıdır.

Varna teknik üniversitesi denklik YÖK konusu önemlidir. YÖK devlet üniversitelerinin tamamına özel üniversitelerin ise bazılarına tanıma vermektedirYÖK denkliği iyi araştırmalıdır. Sonuçta hiç kimse boşa okumak istemez.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş