Varna Teknik Üniversitesi Denklik

bulgaristan varna teknik universitesi denklik

 

 Varna teknik üniversitesi denklik uluslar arası üniversite kaliteli bir eğitim ve düşük fiyatları ile öğrencileri kendine çekiyor. Bir üniversitede denklik olması için öncelikle YÖK ün onay vermesi gerekiyor. Eğer YÖK onaylı bir belgeniz yani diplomanız var ise üniversite mezunu sayılırsınız ve bu da iş bulurken memur olarak çalışmak istediğinizde bu belge büyük önem taşıyor. Yurt dışında yani Türkiye dışında herhangi bir yerde diplomanın denklik değerlendirilmesi ancak diplomanın alındığı üniversitenin ve bu üniversitedeki bölümün YÖK tarafından onaylanması gerekiyor.

Bir önceki eğitimin diploması, denklik istenen diplomanın noter tarafından onaylatılması ve tercüme edilmesi, okumuş olduğu dönem içerisindeki çizelgenin noter onaylı olması ve tercüme edilmesi, yabancı vatandaşlar için oturma belgesi ile YÖK e başvuru yapılır ve daha sonra denklik verilir. Yurt dışında eğitim ve öğrenim görmek isteyenler için YÖK denkliği çok önemlidir. Gerek askerlik gerekse iş için bu belge öğrencilerden istenir. Cevaplama süreleri en fazla on beş gündür. Diğer Avrupa üniversiteleri ile de iş birliği içerisinde olup eğitim kalitesini her an artırmaya çabalamaktadır. . Gelişmiş ve iyi bir gelecek vaat eden bu üniversite de Türk olduğunuzu damarlarınıza kadar hissedecek ve ayrıcalığını göreceksiniz.  

Varna teknik üniversitesi denklik konusu Avrupa ülkesi ve YÖK ile de denklik konusunda anlaşma sağlanmış ve diploma denkliğinizi aldıktan sonra resmi kurumlarca kabul edilen tüm iş yerlerine başvurabilir. Bilgi almak isterseniz ülkenizde bulunan iletişim bürolarına ya da web adresinden ve sabit telefon numaralarından gerekli ön bilgiyi alabilirsiniz. Bu bağlamda hayatınıza yön verebilirsiniz ve kendi yolunuzu çizebilirsiniz. Köklü bir geçmişi olan Varna üniversitesini seçme sebeplerinizden biri ise akademik geniş imkânlarının olmasıdır. Varna teknik Üniversitesi bölümleri oldukça çoktur. Bu üniversite pek çok bölümde gençlere kaliteli, yenilikçi ve çağdaş bir eğitim sunmaktadır. Bunun içinde tercih sebebidir.

 Varna teknik üniversitesi denklik konusu Diploma denkliği de bulunan üniversiteden mezun olan bireyler Türkiye ve avrupada denkliği kabul edilmiş üniversiteden mezun olmuş gibi iş hayatına ya da eğitim hayatına devam edebiliyor.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş