Varna Teknik Üniversitesi Ekşi

bulgaristan varna teknik universitesi eksi

 

     Varna teknik üniversitesi ekşi sözlükte yer alan konuşmaları ve paylaşımları da okuduktan sonra öğrenim hayatınıza yön vermek artık sizin elinizde olmakla beraber yeni yaşam alanı için biraz da siz gayret etmelisiniz. Ülkedeki 2. büyük teknik üniversite. Türkiye’den bolca öğrenci gitmekte ve burada eğitim görmektedir.ÖSS yi kazanamayan öğrencilerin yurtdışındaki ekonomik fırsatları değerlendirmesi için en ideal üniversitelerden biridir. Önemli bölümler İngilizce olup bunların dışında tüm bölümler Bulgarca eğitim vermektedir. Bu paylaşımda üniversite ve şehir hakkında görüş bildirilmiştir. Burada bilgi verici bilgilerin yanında kendi fikirlerini de aktaran arkadaşlar olmuştur. Bunlardan bir diğeri ise; gerçekten okumayı amaçlayan bir öğrencinin gönül rahatlığıyla gidebileceği bir üniversite yeter ki okumaya niyetin olsun. Bulgarcayı veya İngilizceyi güzelce öğrendiğiniz takdirde gayet güzel bir okuldur. Makine, gemi inşa, elektronik hocaları gayet donanımlıdır. Okumak öğrenmek isteyene hocaların vermeyeceği destek yoktur.

‘Buradan mezun bir arkadaş, İsmail adında bir arkadaş, zannedersem Türkiye’nin ilk elektrikli arabasını üretme noktasına gelmiş.’

‘İşin İsmail’e ortaokulda aynı sınıftaydık, baya vasat bir çizgi çiziyordu ama adam 26 yaşında ilk şirketini kurmuş, bugün öğrendim, peeeh dedim, ben daha şirkette sürüneyim.’

Yukarıda kısa bir alıntıyla insan hayatının nasıl değiştiğini kendinizde görme imkânınız oldu. Bu sebeple üniversite tercihi önemli. Başka bir alıntı da ise’ 400 den fazla türkün bulunduğu sanki bir Türk üniversitesi’.görüldüğü gibi bunları yazanlar da orda okuyan arkadaşlarımızdan birkaçı Varna teknik üniversitesi ekşi sözlükte yer alan yorumlar.

Varna teknik üniversitesi fiyatları göz önüne alındığında eğitim kalitesi ile aynı zamanda kültürel açıdan zenginliği ve öğrencilere katacakları bilgi ve eğitim ile az bir miktar olduğu görülecektir. Öğrenim ücretleri ne kadar çok önem taşısa da aldığı eğitimin kaliteli olması öğrencilere iyi bir gelecek aynı zamanda kariyer hazırlaması bizler için daha önemlidir. Kayıt olmak için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurmanız yeterli ve firmamızın nerdeyse her şehirde irtibat büroları olan kurum hizmeti ayağınıza kadar getirmekte.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş