Varna Teknik Üniversitesi Ücretleri

bulgaristan varna teknik universitesi ucretleri

 

  Varna teknik üniversitesi ücretleri Bulgaristan da bulunan birçok üniversite gibi Varna teknik üniversitesi de YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu sayede Varna teknik üniversitesinden mezun olan öğrencilerde mezun olduktan sonra denklik alıp ülkemizde ve yurt dışında YÖK tarafından denkliği kabul edilen diğer üniversitelerde çalışabilmekte ve iş hayatına girebilmektedir. Ülkemizde olduğu gibi Varna Teknik Üniversitesi ücretleri almakta olup eğitim hayatına başlamakta ve geliştirmekte bireye yardımcı olmaktadır. Bu bölgede öğrenci olarak bulunmak birçok Avrupa ve Türkiye de okumaktan daha ucuz ve maliyeti daha azdır.

Varna teknik üniversitesi ücretleri derece ve süresine göre değişmektedir. İngilizce öğrenim harçları hazırlık sınıfı bir yıllık eğitim fiyatı örgün eğitimler için 2500£ dur. Lisans okumak isteyen kişiler ise yine örgün eğitim eğitim dili İngilizce yıllık eğitim fiyatı 3700£ ‘dan başlamaktadır.Yüksek lisans bir buçuk yıl sürmekte eğitimin fiyatı örgün eğitim olarak 3700£ dan başlamaktadır. Doktora 3 yıl sürmekte ve eğitim fiyatı yıllığı 4000£ dan başlamaktadır. Öncelikle hangi fakülte ve hangi bölümde okumak istediğiniz ve ideallerinizi belirleyip sonra seçim yapmalısınız.

 

Varna teknik üniversitesi fiyatları ülke geneline göre diğer üniversiteler ile hemen hemen aynıdır. Fakat alınan eğitim ve verilen hizmet daha üstündür. Bu bağlamda öğrenim görmek isteyenler için üst sıralarda yer alması gereken bir kurumdur. Sunmuş olduğu hizmetler özgürlük anlamında bir üst düzeydedir. Bir üniversitede ne olması gerekiyorsa bu üniversitede de vardır. Kış oyunları sosyal aktiviteler sonbahar gezileri donanımlı kütüphanesi deneyimli eğitmenleri ile sizi hayata hazırlamada yardımcı olmaktadır. Kesinlikle verilen ücretin karşılığını alabilmek adına tercih edilmesi gereken bir kurum. Varna teknik üniversitesi puan anlamında bir anlayışa sahip değildir herhangi bir puan gözetmeksizin başvurabilir ve okuyabilirsiniz. Bu anlayış lise ve dengi okulların herhangi birinden mezun olmak ve üniversitede okumak için başvuru yapmak yeterli. Genelde yapılan başvurular kabul olmak da. Türkiye deki gibi kavram ve kurumların olmadığı herhangi bir sınava girilmeden üniversite okuyabildiği bir ülke olan Bulgaristan tercih sebebi olmalıdır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş