Varna Tıp Üniversitesi Giriş Şartları

bulgaristan varna tip universitesi giris sartlari

 

Uzun bir geçmişi olan ve o kadar da kaliteli çağdaş bir eğitime sahip olan Varna tıp üniversitesi giriş şartları tabi ki vardır. Bu üniversitenin Bulgaristan da yer alması bize çok uzaklara gitmemize gerek kalmadan eğitim almamıza yardımcı olmaktadır. Varna üniversitesi tıp üniversitesi 1961 yılında 3 fakülte ile eğitime başlamış başkentte kurulan Varna üniversitesi modern ve teknik bir yapısıyla adını ise 1995 senesinde almıştır. Varna üniversitesi öğrenim dili iki dilde olup Bulgarca ve İngilizcedir. Bu kadar iyi bir üniversitenin de elbette ki, bazı şartları olacaktır. Varna tıp üniversitesi kayıt işlemleri ise belirli aşamalardan sonra yapılır.

Varna tıp üniversitesi giriş şartları işlemlerini yapmak için bir ÖSS sınavı puanı gerekmemektedir. Sadece herhangi bir Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurmanız yeterlidir. Bunun dışında Bulgaristan da eğitim eylül sonu gibi başladığı için evrakların hazırlanması ve vize gibi konular göz önüne alınarak haziran ayı gibi bu işlemlere başlanması uygundur. Son başvuru tarihi ise eylül ayı sonudur. Fakat okullara göre tarihler değişebilir. Başvuru adımları ise şu şekildedir. Evraklar Anadolu Yurtdışı Eğitim firmasına teslim edilir bu evraklar üniversitenin öğrenci işlerinde onaylanır ve incelenir. Bu evraklar milli eğitim bakanlığı tarafından onaylanıp incelenir ve üniversitenin Türkiye temsilcisine teslim edilir. Kayıt için gerekli evraklar ise diploma, trasnkript, fotoğraf, sağlık raporu, taahhütname ve öğrenim görme hakkı belgesi gerekiyor. Ancak bu belgelerin noter onaylı olması çok önemli bir noktadır. Bir başka önemli bir nokta da bu belgelerin eğitim ve öğrenim yılı başlamadan önce teslim edilmesi gerekir. Bunun dışında taban puan uygulaması olmadığı için lisedeki dersler iyi ise rahatlıkla girilen bir üniversitedir.

Varna tıp üniversitesi giriş şartları bu kadar iyi ve kaliteli bir üniversite için aslında yeterli olmasa da siz öğrencilerin geleceği ve iyi bir kariyer imkânı düşünülerek bu şekilde karar verilmiştir. Bu üniversite ile geleceğinizin en iyi adımını atabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş