Varna Tıp Üniversitesi Hazırlık

bulgaristan varna tip universitesi hazirlik

 

Varna tıp üniversitesi hazırlık 1962 yılında 3 fakülte ile eğitime başlamış başkentte kurulan Varna üniversitesi modern ve teknik bir yapısıyla adını ise 1995 senesinde almıştır. Varna üniversitesi öğrenim dili iki dilde olup Bulgarca ve İngilizcedir. Teknolojik açıdan oldukça gelişmiş olan bu üniversite bilinçli ve kaliteli bir eğitim imkânı sunar. Farklı bir ayrıcalığı ise bu üniversitede başarı gösteren öğrencilere Bulgaristan eğitim ve bilim bakanlığı tarafından bir dil sertifikası da verilir. Her yönüyle özel üniversitelerle baş edebilen üniversite bu konuda yaptığı yatırımlarla da son zamanlarda dikkat çekmektedir.

Varna tıp üniversitesi hazırlık   Avrupa üniversiteleri ile anlaşmalı olan Varna teknik üniversitesi gelen öğrenciler sayesinde bir yenilik ve kültürel zenginliğe sahip oluyor. Bunun yanı sıra tıp fakültesi, ücretleri bölümüne göre değişim gösterse de genel olarak öğrenim ücreti ise 5000 eurodan başlamaktadır fakat hazırlık ücreti çok daha azdır.Varna ekonomi ücretleri ise hazırlık öğrenim ücreti 2500 Euro ile başlar ve doktora öğrenin ücreti 3500 Euro olarak fiyatlandırırlar. Varna üniversitesi ücretleri diğer Avrupa ve Asya da ki ücretlere ve verilen eğitime göre gayet makuldür. . Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerine göre fiyat olarak daha aşağıdadır. Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerine göre fiyat olarak daha aşağıdadır. Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin eğitim ve öğrenim süresi 5 yıldır. Ayrıca Bulgaristan Varna tıp üniversitesinin anlaşmalı olduğu pek çok üniversite vardır. Bunlardan bazıları bursa Uludağ üniversitesi, Edirne Trakya üniversitesi, Üsküp üniversitesi, bergen üniversitesi. Ayrıca bir diplomaya da sahip oluyorlar ki bu Avrupa da geçerli bir diploma. Varna tıp üniversitesi hazırlık bölümü Avrupa standartlarında eğitim verirken uzman ve kaliteli öğretim görevlileri sayesinde her geçen gün yeni doktorlar mezun etmektedir.

Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman eğitmenlerden alınan eğitim sayesinde ilerde iş hayatınızda tüm sorunlardan zorlanmadan başa çıkabileceğiniz en önemli yol gösterici etken alınan eğittim ve kalitesidir. Varna tıp üniversitesi hazırlık   bu konuda sizi ilk adım atmanıza yardımcı olmaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş