Varna Üniversitesi Denizcilik

bulgaristan varna universitesi denizcilik

    Varna üniversitesi denizcilik bölümü bölgede sözü gecen bir bölümdür. Ülkelerarası iş bulma konusunda da rahat bir bölüm ve iş koludur. İlk kuruluş tarihi itibariyle 1881 yılında kurulmuş ve 133 yıllık bir geçmişe sahiptir. Daha sonra kuruluşundan 23 yıl sonra yani 1904 yılında deniz kuvvetleri personeline eğitim vermeye başlamıştır.1960 yılında uluslar arası denizcilik örgütüne kabul edilmiştir.

      Varna üniversitesi denizcilik bölümü eğitmenleri alanında profesyonel olmakla son derece bilgi ve beceriye sahiptirler. İlk kez 2009 yılında kapılarını Türk öğrencilere açan üniversite Bulgaristan’ın en önemli ticaret merkezi olan Varna da bulunmaktadır. Varna da eğitim Türk öğrenciler için bulunmaz bir fırsat haline gelmiştir. Hem kentin güzelliklerini hem de tarihinin Osmanlıya dayanmasıyla tekrar Türklerle buluşan kent konumuna gelmiştir. Teknolojik gelişmeler ve sosyal imkânlar bakımından son derece gelişmiş bir üniversite olan Varna üniversitesi denizcilik bölümü bu yönüyle bölgedeki diğer üniversitelerden ayrılmaktadır. Çünkü sunduğu imkânlar üst düzeydedir. Sadece 3000 adet benzetim eğitimi verilmektedir ki bu sayı bile ne denli profesyonel ve ileri düzeyde bir üniversitede eğitim alındığının göstergesidir. Üniversitede ilk yıl hazırlık sınıfı olup dört yıl da eğitim verilmektedir. Hem teorik hemde pratik uygulama açısından size her konuda yardımcı olunmaktadır. Öğretim görevlileri eğitmekten ve öğretmekten zevk aldıkça siz de öğrendikçe daha kaliteli bireyler yetiştirme konusunda adım atmış olmaktadırlar. Varna üniversitesi denizcilik bölümünden mezun olan her birey dünyanın herhangi bir yerinde kendi alanında rahatça iş bulabilmektedir. Bu konuda da referans olan üniversite gerektiği takdirde sizin için staj bile ayarlamaktadır.

Üniversite de okuyan her öğrenci bilgi ağacını bu üniversitede ikiye üçe katlayarak kendi alanında en iyilerinden olma imkânına sahiptir. Ayrıca üniversitede okumak için de herhangi bir puan türünde herhangi bir puan istememektedir. Bu yönüyle de eğer denize olan bir aşkınız varsa geç kalmadan değerlendirin. Kayıt aşamaları her yılın belli dönemlerinde olmaktadır. Üniversite harç parasını da iki eşit taksit halinde ödeme imkânınız vardır. Varna üniversite denizcilik bölümü denize aşık herkese açık bir limandır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş