Varna Üniversitesi Kayıt

bulgaristan varna universitesi kayit

 

Varna üniversitesi ücretleri bölümlere göre değişirken ortalama 2500’dan başlamaktadır.Varna üniversitesi kayıt işlemleri ise belirli aşamalardan sonra yapılır. Çoğu öğrencinin tercih sebebi olan bu üniversite de taban puan uygulaması yoktur.

İşlemleri yapmak için bir ÖSS sınavı puanı gerekmemektedir. Fakat Bulgaristan da eğitim eylül sonu gibi başladığı için evrakların hazırlanması ve vize gibi konular göz önüne alınarak haziran ayı gibi bu işlemlere başlanması uygundur. Son başvuru tarihi ise eylül ayı sonudur. Fakat okullara göre tarihler değiştiği için takip etmekte fayda var. Başvuru adımları ise genelde evraklar firmaya teslim edilir ve bu evraklar üniversitenin öğrenci işlerin de onaylanır ve incelenir. Bu evraklar milli eğitim bakanlığı tarafından onaylanıp incelenir ve üniversitenin idealsas temsilcisine teslim eldir. Kayıt için gerekli evraklar ise diploma, trasnkript, fotoğraf, sağlık raporu, taahhütname ve öğrenim görme hakkı belgesi gerekiyor. bir sorun olmadan rahatça girilen bu üniversitede ise tek sorun kontenjandır. Puan uygulaması bir öğrencinin en zor ve hayatını belirleyecek bu sınava bağlı olması oldukça stresli ve zor bir dönemdir. Bu üniversiteyi tercih edenlerin ise böyle bir sorunu olmadan istediği bölümde özgürce okuma hakkına sahiptir. Bu sayede hem kültürel bir zenginlik yaşanırken ülke açısından öğrenciler için ise strese girmeden istedikleri bölümü seçme hakkını verdiği bir özgürlük söz konusudur. Her ne kadar puan uygulaması söz konusu olmasa da bazı şartları ve gereken kayıt aşamalarını Anadolu Yurtdışı Eğitim Varna Üniversiteleri Türkiye Temsilciliği yapmaktadır. Ve hemen hemen her şehirde olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Bürolarına uğrayıp yüz yüze görüşerek her türlü bilgiyi alabilirsiniz.diğer bir yol ise elektronik ortamda mail yoludur.buradan da yazılı olarak bilgi isteyebilir randevu alabilir ve aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.Varna üniversitesi sizin için en ideal yer ise Varna üniversitesi kayıt konusu sizin için kafanızdaki soruları gidermiştir.

Varna üniversitesi kayıt problemini gerekli evraklar yanınızdaysa 1 gün içinde tüm sorunlarınızı çözüp eğitim hayatınıza başlayıp geleneğinizi çizebilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş