Varna Üniversitesi Nerede

nerede varna universitesi

Geleceğimizi belirleyen ve şekillendiren üniversite sınavları için iyi bir bölüme yerleşebilmek için senelerimizi harcarız. Varna üniversitesi iyi bir gelecek ve kariyer için en ideal farklı ve güvenilir bir üniversitedir. Ülkemizde ki gibi bir sınav ve puan sitemi ile üniversiteye yerleşme yoktur. Peki, Varna üniversitesi nerede sorusu akla gelebilir. Varna üniversitesi puanları olmadan genç öğrencilere pek çok açıdan imkân tanımaktadır. Sayılı üniversiteler arasında olan bu üniversite ülkemizde yani Türkiye deki gibi herhangi bir sınava girmeye gerek kalmadan sadece liseyi bitirdikten sonra okumak ve ilerlemek isteyen öğrenciler için uygun bir üniversitedir.

Varna üniversitesinin nerde olduğunu belirtmeden önce yerleşke alanı da diğer üniversitelere nazaran daha geniştir. Bunun sebebi ise devlet tarafından kurulmuş olması desteklenmesidir. Bunun en büyük göstergesi ise sunduğu imkânlar ve kalitesidir. 1 studentska caddesi 9010 Varna Bulgaristan olarak son güncel adresi olup yerinde görmeniz için çok açık bir adrestir. Bulgaristan’da okuyan öğrencilere yıl boyu geçerli olmak üzere 100 EURO karşılığında 10.000 Euro’luk sağlık teminatı bulunan Özel Sağlık Sigortası yaptırmaktadır. Dileyen öğrenciler konu ile ilgili müracaatlarını ilgili yerlere yaptığı takdirde poliçeleri hazırlanmaktadır. Öğrenciler bu sigorta ile birlikte Bulgaristan sınırları içerisinde tüm sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Varna Teknik Üniversitesi Almanya, İngiltere, İskoçya, Fransa, Belçika ve daha birçok Avrupa ülkesi olmak üzere 20 ülkenin üzerinde üniversiteler ile uluslararası bilimsel, eğitimsel ve kültürel alanda sıcak ilişkiler kurmaktadır. Öğrencilerin Türkiye’de sahip olduğu SSK veya Bağ-kur sigortaları Bulgaristan’da geçerli olmadığını belirtelim ayrıca SSK veya Bağ-kur müdürlüklerine başvurarak bilgi edinebilirsiniz. Bulgaristan’da okuyan öğrencilere yıl boyu geçerli olmak üzere 100 EURO karşılığında 10.000 Euro’luk sağlık teminatı bulunan Özel Sağlık Sigortası yaptırmaktadır. Bu uygulama türkiyede olmadığından artı bir avantaj olarak öğrencilere sunulmaktadır. Bu artı puanla gelebilecek öğrenciler için bir adım daha önde olduğunu göstermekle beraber avantajlı konuma gelmiştir.

Varna üniversitesi nerede sorusunun cevabını aldığımıza göre üniversite okumak için neden hala bekleyelim ki bu kadar avantaj da bizden yana olduğuna göre.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş