Varna Üniversitesi Ücretleri

bulgaristan varna universitesi ucretleri

 

Varna üniversitesi Bulgaristan da kurulmuştur. Bu üniversite pek çok öğrenciye eğitim imkânı tanımaktadır. Sadece eğitim ile kalmayım alınan diploma ve denklik sayesinde Avrupa nın her yerinde mesleğini yapabilme imkânı tanımaktadır. Tabi ki bu üniversiteye girebilmenin de bir ücreti vardır. Fakat bu ücretler genellikle bölümden bölüme değişim göstermektedir. Varna üniversitesi ücretleri ise gayet makul bir fiyattadır.

Varna üniversitesi ücretleri iki farklı şekilde olup birincisi Bulgarca eğitim ve yabancı dilde eğitim veren İngilizce eğitimdir. Lisans süresi 4 yıl olmaktadır ve fiyatlar bütün Bulgaristan üniversitelerinde 2500 £ dan başlamaktadır. Yüksek lisans ücretleri de aynıdır. Süresi 2 yıldır. Doktora ya da uzmanlık eğitimi almak isteyen öğrenciler ise yine ücret ödeyerek yapabilirler. Bunun yanı sıra tıp fakültesi, ücretleri bölümüne göre değişim gösterse de genel olarak öğrenim ücreti üniversiteye göre değişkenlik göstermektedir.

Varna üniversitesi ücretleri diğer Avrupa ve Asya da ki ücretlere ve verilen eğitime göre gayet makuldür. Yapmanız gereken sadece hayalinizdeki mesleği yapabilmek için uygun bölümü tercih edebilmektir. Varna üniversitesinde zaten gelen her öğrenci danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Bununla da sınırlı kalmayıp konaklama yani yut imkânları ile de genç öğrencilere yardımcı olmaktadır. Bu yurtların özel güvenlikleri olup yemekhane, kafe. İnternet, sıcak su gibi imkânlarından yararlanabileceklerdir. Yurt ücretleri de gayet düşük bir fiyata çok güzel hizmet veren yurtlardır. Varna üniversitesi puan anlamında bir anlayışa sahip değildir. Bu anlayış lise ve dengi okulların herhangi birinden mezun olmak ve üniversitede okumak için başvuru yapmak yeterlidir.

İyi bir gelecek aynı zamanda kariyer hazırlaması bizler için daha önemlidir. Varna Üniversitesi ücretleri bölümler arası değişiklik gösterirken en son yöntemleri kullanarak çağdaş yapısı ile bir adım önde olacaktır. Bizler için öğrenim ücretleri ne kadar çok önem taşısa da aldığı eğitimin kaliteli olması öğrencilerin tercih sebebidir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş